Sita szczelinowe zgrzewane

Sita szczelinowe zgrzewane

Showing all 6 results

 • CYLINDRY SZCZELINOWE

  Product Description

  Cylindry szczelinowe w odróżnieniu od rur szczelinowych posiadają szczelinę filtrującą równoległą do osi cylindra a poprzeczki tworzą spiralę lub pierścienie. Wyróżniamy dwa typy cylindrów szczelinowych. CYLINDER SZCZELINOWY ” STANDARD” Zwijając sita szczelinowe płaskie metodą walcowania lub prasowania otrzymujemy cylindry szczelinowe. Ta konstrukcja charakteryzuje się szczeliną filtracyjną równoległą do osi cylindra oraz poprzeczkami , które w procesie zwijania formują się w pierścienie. Tą technologią wykonuje się najczęściej cylindry szczelinowe w wersji FITO (Flow In To Out czyli napływ od środka na zewnątrz) z poprzeczkami na zewnątrz a szczeliną filtrującą wewnątrz cylindra, ale możliwe jest równierz wykonanie w wersji FOTI (Flow Out To In) ze szczeliną na zewnątrz a poprzeczkami wewnątrz. Końce poprzeczek są ze sobą łączone spawem.   CYLINDER SZCZELINOWY „CONTINUOUS” Cylindry szczelinowe w tej wersji nie są produkowane poprzez zwijanie sit szczelinowych płaskich lecz wprost na odpowiednim przyrządzie. W tej konstrukcji profile tworzą wewnątrz cylindra szczelinę filtracyjną równoległą do osi , natomiast poprzeczka owija te profile spiralnie po zewnętrznej stronie. Dzięki tej technologii możemy otrzymać bardzo precyzyjne szczeliny a kształt cylindra pozbawiony jest deformacji, które powstają w procesie zwijania standardowych cylindrów szczelinowych.

  Buy Item
  0 out of 5

 • PROFILE

  Product Description

  Druty profilowe dzielimy na dwie zasadnicze grupy. Pierwsza to profile powierzchniowe tworzące powierzchnię filtracyjną – tzw. profile. Druga to druty wsporcze – tzw. poprzeczki, do których zgrzewa się profile.

  W zależności od aplikacji, sito można wykonać z profili o różnych kształtach i wymiarach.

  Buy Item
  0 out of 5

 • RURY SZCZELINOWE

  Product Description

  KONSTRUKCJA

  Sita szczelinowe produkowane są między innymi jako rury szczelinowe. Wykonane są one z profili powierzchniowych spiralnie zwiniętych i trwale zgrzanych do poprzeczek równoległych do osi rury.

  Rozróżniamy dwie podstawowe konstrukcje rur szczelinowych. W konstrukcji FOTI (Flow Out to In) szczelina filtracyjna tworzona przez szerszą część profilu znajduje się na zewnątrz rury. W tej konstrukcji profil zgrzewany jest z poprzeczką swoim wierzchołkiem. W konstrukcji FITO ( Flow In to Out) drut profilowy zgrzany jest z poprzeczką swoją szerszą stroną i tworzy w ten sposób szczelinę filtracyjną wewnątrz rury. W obu konstrukcjach poprzeczki znajdują się wewnątrz rury.

  W przypadku rur wsporczych, stosowany jest najczęściej profil okrągły. Nie ma więc wówczas rozróżnienia na typy FOTI i FITO.

  Rury szczelinowe wykonujemy z różnych stali kwasoodpornych takich jak: AISI 304, AISI 316L,Uranus, Hastelloy, Monel itp. Rury mogą być wyposażone w różnego rodzaju końcówki lub wzmocnienia.

   

  ZALETY

  Elementy filtracyjne wykonane z rury szczelinowej łączą w sobie wiele zalet:

  • perfekcyjną szczelinę odporną na zatykanie się i łatwą w czyszczeniu
  • precyzyjny kształt
  • dużą wytrzymałość mechaniczną i chemiczną. Dzieki tym zaletą są to tanie i niezawodne w eksploatacji elementy filtracyjne.
  Buy Item
  0 out of 5

 • SITA PĘTLICOWE

  Product Description

  Sita pętlicowe wykonuje się z drutów profilowych o przekroju zbliżonym do trójkąta. W procesie tłoczenia na drutach tych formowane są pętle, przez które przewlekane są na okrągłe poprzeczki. Po otrzymaniu wymaganego wymiaru sita, końce poprzeczek są zaspawywane lub skręcane śrubami. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy sito bardzo odporne na wibracje, dlatego też sita pętlicowe są najczęściej stosowane w przemyśle górniczym na wszelkiego rodzaju przenośnikach i wibratorach.

  Szczelinowe sita pętlicowe z powodzeniem zastępowane są przez sita szczelinowe zgrzewane. Pracuje jednak wciąż wiele instalacji, w których je się stosuje. Najczęściej spotkać je można w przemyśle górniczym oraz skrobiowym.

  Buy Item
  0 out of 5

 • SITA SZCZELINOWE INNE KSZTAŁTY

  Product Description

  Standardowe sita szczelinowe możemy kształtować w inne formy dostosowując je do potrzeb każdego klienta. Atutem elementów z sit szczelinowych jest wysoka trwałość oraz odporność na wysokie ciśnienie pracy. Dzięki możliwości wykonania z wielu gatunków stali (stale nierdzewne, duplex) elementy wykonane z sit szczelinowych nadają się do pracy w trudnych warunkach chemicznych. Najczęściej wykonywanymi elementami są łuki, wycinki walca lub stożki. Takie formy wyposażone w różne akcesoria typu wzmocnienia, kołnierze czy pierścienie, stanowią idealne elementy filtracyjne.

  Buy Item
  0 out of 5

 • SITO SZCZELINOWE ZGRZEWANE PŁASKIE

  Product Description

  Nasze szczelinowe sita zgrzewane są produkowane metodą zgrzewania oporowego profili z poprzeczkami. Profile oddalone są od siebie o precyzyjnie ustaloną odległość, która tworzy szczelinę. Poprzeczki ułożone są prostopadle do profili (a więc i do szczelin). Produkowane na bardzo dokładnych zgrzewarkach sito szczelinowe ma wiele zalet:

  • dokładna szczelina o szerokości 0,05 mm – dla sit płaskich
  • osiąganie bardzo wytrzymałej konstrukcji przy najmniejszych szczelinach – co nie jest możliwe przy innych sitach.
  • płaska powierzchnia z wysokimi tolerancjami
  • dokładny odstęp pomiędzy poprzeczkami
  • możliwość zastosowania różnych profili, szczelin i poprzeczek w jednym sicie

  Ponieważ możliwe jest wiele kombinacji profili i poprzeczek sita szczelinowe zgrzewane płaskie mogą być lekkiej konstrukcji (11S/Q25) jak i bardzo solidnej (50S/50×3)  przez co znajdują zastosowanie w różnych branżach przemysłu.

  Do specjalnych aplikacji płaskie zgrzewane sita szczelinowe mogą być wyprodukowane z rur szczelinowych.

  Konstrukcje specjalne

  • możliwość łączenia w jednym sicie kilku rozmiarów profili, poprzeczek i szczelin
  • wyginanie sita, wielkość łuku i kierunek filtracji na życzenie klienta
  • na życzenie klienta możemy zrobić ramy i wzmocnienia.

  Wykończenia

  • wykończenie standardowe: wyrównanie długości i szerokości sita
  • opcjonalne wykończenia: wywijanie, odolejanie, wytrawianie, obróbka do mniejszych tolerancji, pasywowanie, piaskowanie
  Buy Item
  0 out of 5